Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye âdemış, cihan üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çısoy bir Bilim âdemı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak boydak başına öne çısoy en mehabetli oranda ilaç karınerik patentinin pay sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu mehabetli adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çkırmızıışmak istediği kayranı büyütmek isteyen Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile yanında kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın genel resi beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanın marifet nişanarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek tezyit çkırmızıışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir suni zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle konmak istemeyen sarrafiyearı valörında ülkesini ötümlü simgeleme fail Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi sarrafiyevuruları ile de meşhurdur. 143 tane sarrafiyevurulmuş ve 280’den bir küme beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca ivedili vüruten vakalarda hızlı sonuç kırmızıınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilim Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle yanında tekrar bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Sahaında imdi başlıca bir mütehassıs olmasıyla yanında kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda mehabetli bir öneme malik olan Alkoçlar, Cihan çapında önem edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kere güruhlen flavonol glikozit esaslı sarhoş olmak üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Gıda, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 kıta de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise folk ortada en çok buluş belgesi sarrafiyevurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilim âdemı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çkırmızıışmalarla insanlık geçmişine faydasını hiç muallel etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı yapısı sebebiyle aldatıcı teamüllere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü meallar elde etse üstelik katiyen çkırmızıışmalarından vazgeçmemiş ötümlü olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle incitmebeni terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez yanında sarhoş olmak üzere sağaltım yönünde vüruttirdiği üstelikşkeleri keşfederek insanlık geçmişine mehabetli bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde katı bilinmese de temelı kıymetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek vermek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan zahmetlilü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak bilinen şeylerin üzerinde çkırmızıışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çkırmızıışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkırmızıışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu aha de muvaffakiyetlı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (tali ağırlık) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonra ise 25’e yaklaşan ülkede ruhsatı alınmıştır. Cemi çkırmızıışmalarına tam odak çkırmızıışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birkötü şirketin iştirak ve kurucu kadrosunda önem almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Hissedar Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve plasman aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli resi beyıdır.
Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Ser Yordamsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma adlı bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca üstelikşkenin birlikte insanoğluna yarayacak teamüller üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta taliıkların geçmesi karınin belli başlı bir zamanı beklesek üstelik bazıları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de karınerisinden kolayca bir halde sağaltım edebilmek karınin bu kullanılıyor. Antrparantez cinsî teamüllev bozukluğunu da sağaltım eylemek karınin kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış hınçe karşı mukavim ve zahmetlilü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi sarrafiyevurularının 2000 adetine yaklaşanın pay sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı teamülleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çkırmızıışsalar da Alkoçlar her zaman kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun periyodik kapanmalara ve sosyal hayattan münezzeh zaruri ev istirahatlarine verilen mütebaki cihan toplumlarında birkötü alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir momentum kazanmış durumda.

Mevzuyla alakalı görüşünü beyan fail Spektral Holding Idare Kurulu Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik amortisör inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi alakalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına yapılabilecek en düz katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilim âdemı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine mehabetli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna bir çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da mehabetli vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu vasatğıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde önem kayran başka bilgi adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok mehabetli bir oranda farmasötik üsteliksevinçli patentinin pay sahibi olması ve sarrafiyevurusunu ilk yapan erkek olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı methalimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın baş amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni kayranında çkırmızıışmalarını ötümlü kocaleterek ötümlü faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birkötü yol Türkiye Senenin Bilim âdemı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde değil dar haricinde kısaca global anlamda da birkötü ödülleri alarak bulduğu farklı emların kontralığını almıştır. Tutarlığı olan Metehan Yeşil ile yanında aldatıcı teamüllere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çkırmızıışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz karınin yararlı olmasını düşündüğü emlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı teamüle yarayacak emları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabil bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabil kavramlar birkötü farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken bir faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye sarrafiyeladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çkırmızıışmaları kâin Spektral Yatırım Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir munzam boy bos yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik kayranındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda önem kayran bir zer sahası ile yanında sarrafiyelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki hediye değteamülikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun durağan boy bos yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Küme’a tabi mızrap ruhsatları ile esenlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Küme mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal alt yapısı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakalı de marifet veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak teamültiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir teknik teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.sutaş ve 18.06.2020 yapıt tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası sarhoş olmak üzere iki endüstriyel hammadde mızrap sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan tasarlı açıklamada mütalaalerine önem maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağlıklı Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye mehabetli munzam boy bos sağlama potansiyeline malik bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ün yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Alımını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise saf malzeme yapısındaki yararsızluklar sebebiyle ali derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan ali oranlarda izolasyon esenlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt en planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine uygun rezerv belirleme raporları düzenlenerek bölüt enı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada önem kayran teferruatlara gereğince antrparantez, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Sağlık Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir