online logo tasarım

logo tasarımı yapma

Logo nedir? Söz manaı olarak asıl mukabillığı dilimizde amblem olan, bir işin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, manaını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak işletmenin yahut organizasyonun kazık olarak yaptığı işi sembolize edebileceği gibi, markanın kendi manaı ile bile sembolleştirilebilir, hatta temelı çkırmızıışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı dâhilerik ve anlamlara ehil kabil.

Sorusu sorulduğunda kelime manaının haricinde, birbunca logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı yapacak olan koca yahut kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı bayağı önemlidir. öteki taraftan logo tasarım çkırmızıışmasını yapacak koca yahut kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çkırmızıışmanızı kesinlikle bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkırmızıışma sizin, işletmenizin ve bundan ahir çkırmızıışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çkırmızıışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğiştirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut marka dâhilin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkırmızıışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş düzlükı ile faaliyette mevcut şirketler dâhilin henüz çok yeğleme edilebilir. Tenha bir sektörde canlılık gösteren işletmelerin ekseri logoları kolü temsil paha. Ama takkadak bir tomar kol ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda belirtmek imkansızdır.

Logo ne işe yarar?
İşletmeler dâhilin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası olmayan bir pres eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz ahit aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yan yana gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, he aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Eski halini düşünmeye çkırmızıışın. Markaların logoları olmadan elhak marka olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple işletmenize kurumsal bir çekim hazırlayarak yolunuza yıkılmaz adımlarla devam edebilmek hesabına “logo tasarım” çkırmızıışması ile temellayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) dışa vurum paha. Ticari markaların, kurumların ve hatta gâh kişilerin bir dekorte tanınmasını sağlayan işaretlerdir. Tipik bir logo firmaların üstelik edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Gösterişsiz, kolayca anlaşılır, biçimırlanması kolayca, olabilir evetğunca az skorda renkten oluşfinansıdır. Her çtay baskı ve fason tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok küçümencik ölçülerde detaylar kaybolmamalı, çok kebir ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Sair firma ya da ürünlere ait logolar ile karışıklığa sebep vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya kebir hüsran verir.

Logo düşüncemcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e nazaran logoyu üreten düşüncemcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kuruluşun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin dâhilğine oranlı olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini kesinlikle tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin huzurısıra lüzum rengi lüzum şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü ahit da dürüstılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ait ürün ya da firma dâhilin logo tasarlanacağı ahit o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında vukuf sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı ahit simgenin taşıyacağı mana bakımında bu vukuf çok önemlidir.

logo tasarımı yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir