Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza geceli gündüzlü giriş yapan ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 devir önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çallıkındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme fail yakınlarımızdan kontrol sağlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izleme etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas ekseri kullanıcı adınızı değişlemtirmektedir, saldırganların sizin hesabınız için belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun mebdelıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzme e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzme maillerdir. Tetik bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde alan düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Takipçi arttırmak için kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseri Instagram birliksı istediği için şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir koca şifrenizi çeksiltmek için size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, izlemeçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun için de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişuz farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Nite Gelişememiş Cebinır?
Instagram hesabı çallıkınan ya da hacklenen eşhas için ne yazık ki çok okkalı muamele bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok okkalı dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diye haddizatında diğer kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi değişlemtirin ve yemeden içmeden peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tahmin şifreniz değişlemtiğinde veya kullanıcı adınız değişlemtiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değişlemtirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine tehlikesiz olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değişlemtirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değişlemtiren sen değilsen, hesabını güvene allık” ya da bazen “değişlemikliği gelişememiş allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız amma ekseri saldırganlar elektronik posta adresini değişlemtirdiği için sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “emniyet kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir