Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, koca lisans eğitimini Değer özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Organizasyon düzlükında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kesimünde bellik organizasyonu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk misil önemli üniversite kurumlarının Master Franchise konstrüksiyonlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli eğitim kesimünde sülale olarak birçok markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En muhteşem ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etkin çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birçok ayak topu, basketbol bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde nokta aldığı Balabançekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların kenarı esna Türkiye’nin en muhteşem özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 senedir dümen kurulunda nokta almaktadır.

KALKO, eğitim düzlükında yaptığı muvaffakiyetlı başlangıçimlerden dolayı birçok dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim düzlükında projeler yürütmektedir. Her yıl birçok öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve ilkokul ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir