Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca bili aktarımı bâtınin bileğil, aynı zamanda sefa bâtınin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir protez ad kullanarak (nickname) hasbihâl edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız değme biriyle strüktürlabildiği kadar hatta teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri yoluyla strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve hasbihâl etme üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak veya amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş onarmak bâtınin yalnızca nickname (protez isim) tastir etmek yerinde olurken birtakımlarındaysa sohbete kellelamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine kellelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek açıklık yanünü kullanarak yalnızca yazgılı, yazgılı ve hayaletlü, sesli ve hayaletlü kadar tercihe destelı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı endamsız müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde enstantane mesajlaşma yazılımıdır. Bir gayrı popüler chat yetişek olan ve internetin söylence yazılımlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir